Weekendowe pomysły: Gry karciane dla całej rodzinyWszyscy wiemy, że gry karciane to świetny sposób na spędzenie czasu z przyjaciółmi lub członkami rodziny. Są również świetnym sposobem na ćwiczenia, zwłaszcza jeśli bawisz się z dziećmi. Każdy kocha dobrą grę w karty. Gry karciane dla całej rodziny mogą być świetnym sposobem na spędzenie czasu z najbliższymi. Jest tak wiele zabawnych gier, w które można grać w karty, od pokera po Uno. Oto tylko kilka gier karcianych, które umożliwiają rodzinną noc gier.

Flash Cards

Jest to gra, w której każdy gracz tworzy stos kart flash z różnymi obrazkami lub słowami. Aby zagrać, rozdaj karty wszystkim graczom, a następnie, po kolei, każdy z nich odwraca kartę. Pierwszy gracz, który odwróci kartę, która jest taka sama jak na stosie innego gracza, wygrywa wszystkie karty z tego stosu i odkłada je na spód swojego stosu. Gra kończy się, gdy wszystkie karty zostaną odwrócone, a wygrywa ten, kto ma ich najwięcej. Można również zorganizować konkurs, w którym każdy z graczy ma określoną ilość czasu na stworzenie jak największej liczby kart z nowymi obrazkami lub słowami. Ta gra to świetny sposób na poprawę pamięci i zdolności koncentracji. Warto, aby obrazki i słowa na kartach były dość proste, aby mogły w nią grać także młodsze dzieci.

Wojna

Wojna jest prostą grą dla dwóch graczy (choć można grać z większą liczbą graczy, jeśli ma się wystarczająco dużo talii kart). Aby zagrać, każda osoba otrzymuje taką samą liczbę kart z talii, a następnie kładzie je zakryte przed sobą. Następnie gracze na zmianę odwracają po jednej karcie, przy czym każdy z nich rejestruje łączną liczbę kart, które odwrócił. Jeśli gracz odkryje jedną lub więcej kart, które są takie same jak jedna z kart na ręce drugiego gracza, wygrywa wszystkie karty i dodaje je na koniec swojego stosu. Jeśli obaj gracze odkryją karty o tej samej liczbie, wygrywa gracz, który odkryje kartę z najwyższą liczbą. Kto zdobędzie najwięcej kart, wygrywa grę! Ta prosta gra jest świetna do doskonalenia umiejętności wielozadaniowości, ponieważ trzeba śledzić karty odwracane przez obu graczy. Jest to także zabawny sposób na ćwiczenie umiejętności liczenia.

Faza 10

Jest to gra dla dwóch do ośmiu graczy. W grze każdy gracz otrzymuje 10 kart i próbuje pozbyć się ich wszystkich przed swoimi przeciwnikami. Gra kończy się, gdy wszystkie karty zostaną zagrane. Przegrywa osoba, która na koniec gry nadal ma karty. Najłatwiejszym sposobem na wygraną jest pozbycie się wszystkich 10 kart za jednym razem. Karty są jednak zagrywane w fazach, więc nie można pozbyć się wszystkich 10 kart na raz, dopóki nie zakończy się każdej z faz. Fazy są przedstawione na samych kartach. W pierwszej fazie należy pozbyć się dwóch kart, potem trzech, potem czterech i tak dalej, aż do 10. Każdy z graczy śledzi przebieg swoich faz, umieszczając żeton na odpowiednim miejscu na planszy. Kiedy zakończysz wszystkie 10 faz, możesz pozbyć się wszystkich 10 kart za jednym razem i wygrać grę! Ta zabawna gra karciana to świetny sposób na doskonalenie umiejętności planowania.