Dlaczego każdy biegacz powinien zainwestować w dobrej jakości zegarekJedną z największych barier dla biegaczy, którzy chcą poważniej podejść do swoich treningów, jest inwestowanie w odpowiedni sprzęt. Bieganie to niedrogi sport, ale trzeba zainwestować w kilka kluczowych elementów wyposażenia, aby uzyskać jak najwięcej ze swoich wysiłków. Podczas gdy istnieją świetne, niedrogie opcje butów i spodenek do biegania, takie rzeczy jak ubrania z funkcją GPS, monitory tętna i dobra para rękawic do biegania mogą szybko się zsumować. Ale to wszystko jest tego warte, gdy złamiesz ten PR. Jeśli jesteś gotowy, aby przenieść swoją grę biegową na wyższy poziom, czytaj dalej, aby poznać naszą listę niezbędnego sprzętu dla każdego biegacza. Są to rzeczy, które posiadamy i używamy regularnie jako zawodowi sportowcy i codzienni biegacze - i które zrobią ogromną różnicę w tym, jak bardzo lubisz ćwiczyć.

Zegarek GPS

Wysokiej jakości zegarek GPS z nawiązką wynagrodzi swoją wyższą cenę łatwością użytkowania i funkcjonalnością. Wysokiej jakości zegarek GPS z nawiązką wynagrodzi swoją wyższą cenę łatwością użytkowania i funkcjonalnością.

Zegarki GPS są przeznaczone dla biegaczy, aby śledzić i mapować ich odległość, prędkość, tempo, wysokość i podział czasu dla każdej mili. To sprawia, że łatwo zobaczyć wyświetlacz w każdych warunkach pogodowych i bez konieczności naciskania jakichkolwiek przycisków. Najlepsze zegarki GPS posiadają również podświetlenie, czujnik tętna i wysokościomierz barometryczny. Polecamy marki takie jak Garmin, Polar i Suunto. Te marki od lat produkują zegarki GPS i mają sprawdzone rozwiązania.

Monitor tętna

Jeśli trenujesz, aby poprawić swoje zdrowie sercowo-naczyniowe, wytrzymałość, szybkość lub siłę, musisz znać swoje tętno. Niezależnie od tego, czy próbujesz osiągnąć konkretny cel, czy po prostu starasz się pozostać w formie, znajomość tętna jest ważną częścią każdego planu treningowego. Tętno zależy od wielu czynników, takich jak wiek, waga, poziom sprawności fizycznej i intensywność treningu. Monitor tętna pozwoli Ci łatwo śledzić tętno podczas ćwiczeń i treningów. Monitory tętna są zazwyczaj noszone na klatce piersiowej i są połączone z czujnikiem na nadgarstku lub ramieniu. Możesz ręcznie wprowadzić swoje tętno do aplikacji fitness lub użyć monitora tętna z funkcją śledzenia GPS. Większość monitorów tętna będzie również śledzić spalone kalorie, czas trwania treningu i ilość czasu spędzonego w różnych strefach tętna. Znajomość tętna pozwoli Ci uzyskać jak najwięcej z treningów i jeszcze szybciej osiągnąć cele zdrowotne i kondycyjne.

Jakość skarpet

Skarpety mogą nie być pierwszą rzeczą, o której myślisz, kiedy wychodzisz z domu, ale mogą one zrobić ogromną różnicę w tym, jak twoje stopy czują się i działają. Dobre skarpety do biegania mają za zadanie wchłaniać pot, utrzymywać stopy w suchości i zapobiegać powstawaniu pęcherzy. Oferują również odrobinę amortyzacji, pomagając chronić stopy przed uderzeniami o podłoże. Jeśli biegasz w zimnej pogodzie lub w śniegu, wysokiej jakości, ciepłe skarpety są niezbędne, aby utrzymać palce w cieple. Kiedy ciężko trenujesz, temperatura Twojego ciała może spaść. Noszenie ciepłych, wysokiej jakości skarpetek do biegania pomoże zapobiec marznięciu stóp i może pomóc Ci dłużej pozostać w swoim rytmie. Polecamy marki takie jak Injinji, Fox Run, Smart Wool i Feetures.

Buty do biegania

Dobre buty do biegania są jak dobra para dżinsów. Trwają długo, pasują do Twojego typu ciała i osobowości i są inwestycją, która opłaca się na dłuższą metę. Wspierają Twoje stopy, zapewniają wystarczającą wyściółkę, aby wytrzymać uderzenie w ziemię z każdym krokiem i pozwalają Ci poruszać się swobodnie i naturalnie. Nie wszystkie buty są stworzone tak samo i ważne jest, aby znaleźć parę, która pasuje do Twojej stopy i Twojego stylu biegania. Odwiedź specjalistyczny sklep dla biegaczy i dopasuj parę butów. Możesz również skorzystać z narzędzia online, aby określić, jaki typ i styl butów jest najlepszy dla Twojego typu stopy. Podczas zakupów butów szukaj materiałów wysokiej jakości. W związku z tym, że jest to bardzo ważny element w życiu każdego człowieka, nie ma co się łudzić, że będzie on w stanie utrzymać się na nogach. Chcesz być w stanie biegać w nich naturalnie i czuć się komfortowo na każdym kroku.