Bezpieczeństwo i zabawa: jak wybrać odpowiednią dmuchaną zjeżdżalnię dla Twojego wydarzenia?Dmuchane zjeżdżalnie to atrakcje uwielbiane przez dzieci i nastolatków, dające możliwość aktywnej i bezpiecznej zabawy. To właśnie te cechy czynią je idealnym wyborem na różnego rodzaju imprezy, także te, w których bierze udział duża liczba osób. Podstawą organizacji jakiegokolwiek wydarzenia, także tego z udziałem dmuchanych atrakcji, jest zadbanie o bezpieczeństwo uczestników oraz sprzętu. W tym artykule podpowiemy Ci, jak się za to zabrać!

Jak powinna być skonstruowana bezpieczna zjeżdżalnia dmuchana?

Aby zabawa na dmuchańcach mogła być bezpieczna, najważniejszy jest wybór odpowiednich modeli tych atrakcji. Ich konstrukcja powinna zapobiegać wypadnięciu użytkownika poza tor. Należy więc zwrócić uwagę na to, czy dany model wyposażony jest w dmuchane ścianki lub siatkę wokół trasy zjazdu. Zjeżdżalnia nie powinna być przy tym zbyt stroma, a pod torem musi znajdować się sprężyste, dmuchane podłoże, które pozwoli bezpiecznie wytracić prędkość i zamortyzuje zjazd.

Z czego powinna być wykonana dmuchana zjeżdżalnia?

Dmuchaniec musi być wykonany z trwałych i nietoksycznych materiałów. Odporne na rozdarcia i spełniające normę bezpieczeństwa PN-EN 14960 atrakcje można znaleźć w ofercie wrocławskiej firmy Gangaru (GunGan). Asortyment tego polskiego producenta wyróżnia się bogactwem dostępnych modeli oraz doskonałą jakością wykonania każdego produktu. Dmuchane zjeżdżalnie firmy Gangaru (GunGan) wykonane są z PVC o podwyższonej wytrzymałości, dzięki czemu zachowują wygląd i sprawność nawet po wielu latach od zakupu. Atrakcje te znajdziesz na stronie https://gungan.pl/49-dmuchane-zjezdzalnie.

Komplet akcesoriów i dokumentacji — zadbaj o bezpieczne warunki zabawy

Dobrze zaprojektowany i wykonany z bezpiecznych materiałów model dmuchanej zjeżdżalni to nie wszystko. Dla bezproblemowego przebiegu zabawy ogromne znaczenie ma sposób, w jaki przymocujemy atrakcję. Aby możliwe było wykonane tego zadania w odpowiedni sposób, organizator wydarzenia powinien dysponować kompletem akcesorów potrzebnych do bezpiecznego montażu i użytkowania.

Mowa tu o śledziach, linach, a także dmuchawie o mocy dopasowanej do wielkości i konstrukcji dmuchańca. Przed zakupem atrakcji sprawdź, które z tych elementów wchodzą w skład zestawu, a które z nich należy dokupić oddzielnie. Dmuchaną zjeżdżalnię należy zamontować według instrukcji, pamiętając o znalezieniu równego terenu oraz usunięciu z niego kamieni czy innych przedmiotów.

Kolejną istotną kwestią, niezbędną do zapewnienia bezpieczeństwa zabawy, jest zaznajomienie uczestników oraz osoby obsługującej atrakcję z jej regulaminem. Należy przestrzegać wytycznych producenta co do maksymalnej liczby osób jednocześnie przebywających na atrakcji. Trzeba również poinstruować gości o zakazie wnoszenia na dmuchaniec żywności, ostrych przedmiotów, zabawek czy innych rzeczy, które mogłyby przebić lub pobrudzić materiał dmuchanej zjeżdżalni. Należy pamiętać, że zabawa na dmuchańcu musi zawsze odbywać się pod nadzorem osób dorosłych!