Czy zabieg mezoterapii mikroigłowej jest bolesny?

Mezoterapia mikroigłowa to prawdziwa rewolucja w branży beauty! Za jej pomocą można w stosunkowo mało inwazyjny sposób widocznie poprawić kondycję skóry. Chcesz cieszyć się jędrną, gładką i promienną cerą, ale na samą myśl o igłach czujesz dyskomfort? Sprawdź, jak przebiega zabieg mezoterapii i czy rzeczywiście jest bolesny!

Mezoterapia mikroigłowa - co to takiego?

Chociaż mezoterapię mikroigłową można zaliczyć do zabiegów o niskim stopniu inwazyjności, należy pamiętać, że wiąże się z przerwaniem ciągłości tkanek skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się specjalne urządzenie wyposażone w głowicę z igiełkami o możliwie najmniejszej średnicy. Nakłucia powstałe na skórze pozwalają wprowadzić w jej głębokie warstwy cenne substancje odżywcze. Skóra zostaje pobudzona do samoistnych procesów regeneracyjnych. Zwiększa się też produkcja kolagenu i elastyny. Efekt? Wyraźnie wygładzona, ujędrniona i nawilżona cera. Chociaż mezoterapię mikroigłową najczęściej wykonuje się na twarzy, można stosować ją także na innych obszarach ciała, takich jak ramiona, pośladki, uda czy brzuch. Główne wskazania do zabiegu to blizny potrądzikowe, drobne zmarszczki, poszarzała i pozbawiona blasku cera, rozstępy oraz cellulit.

Mezoterapia mikroigłowa a odczucia bólowe - czego można się spodziewać w trakcie zabiegu?

Podczas zabiegu mezoterapii w głąb skóry wprowadzane są cienkie igły. Krótkotrwałe ukłucie i późniejsze mrowienie mogą być odczuwane jako nieprzyjemne. Lekarz wykonuje nakłucia o określonej głębokości przy użyciu specjalistycznego sprzętu, który pozwala zminimalizować dyskomfort pacjenta. Profesjonalne akcesoria do mezoterapii można znaleźć tutaj: https://cosmed24.pl/pakiety-produktow/moduly-do-dermapena/.

Większość pacjentów określa zabieg jako bezbolesny. Nakłuwanie skóry wywołuje jednak pewien dyskomfort. W celu zmniejszenia ewentualnych odczuć bólowych, podczas nakłuwania stosuje się specjalne systemy chłodzące. Warto pamiętać, że poziom dyskomfortu podczas mezoterapii jest uzależniony od obszaru wykonywania nakłuć. W miejscach, gdzie skóra jest cienka i delikatna, na przykład w okolicy oczu, czoła i kości policzkowych, zabieg może być odczuwany jako bardziej bolesny niż w wypadku takich obszarów, jak pośladki czy uda.

Jak wygląda skóra po zabiegu mezoterapii?

Mezoterapia mikroigłowa uruchamia proces odbudowy skóry, który trwa nawet 2-4 tygodnie. Pierwsze efekty w postaci odświeżenia i wygładzenia skóry można zauważyć już po kilku dniach od wykonania zabiegu. Bezpośrednio po wyjściu z gabinetu skóra jest zaczerwieniona i zaogniona. Często pojawiają się też niewielkie obrzęki czy siniaki. Aby zminimalizować uczucie pieczenia czy bólu, warto zastosować okłady z lodu lub żel chłodzący. Należy przestrzegać zaleceń kosmetologa i przez pewien czas po zabiegu unikać nakładania makijażu czy ekspozycji skóry na słońce.